21 Mayıs 2013 Salı

Total War: Rome 2 - "Destroy Carthage" Romanı Geliyor!

Total War: Rome 2
"Destroy Carthage" Romanı Geliyor!
 
Roman yazarı ve tarihçi David Gibbins'in Rome: Total War serisinden esinlendiği kitabı Destroy Carthage, Total War: Rome 2 ile birlikte Eylül ayında piyasaya çıkacak.

Kitap, Romalı komutan Fabius Petronius Secundus'un imparatorluk düşmanlarını bir bir yenerek nasıl güç kazandığını anlatıyor. Piyasaya İspanyolca, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce ve Macarca olarak çıkacak olan kitap için yazar Gibbins, oldukça heyecanlı olduğunu dile getiriyor.

Kitap, Carthage Kuşatması ve bunun halk üzerindeki etkileri de en ince ayrıntısına kadar içinde barındıracak (oyundaki en temel savaşlardan biri buydu hatırlarsanız). Destroy Carthage hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Carthage, 146 BC. This is the story of Fabius Petronius Secundus – Roman legionary and centurion – and his rise to power: from his first battle against the Macedonians, that seals the fate of Alexander the Great's Empire, to total war in North Africa and the Siege of Carthage. Fabius's success brings him admiration and respect, but also attracts greed and jealousy – the closest allies can become the bitterest of enemies. And then there is Julia, of the Caesar family – a dark horse in love with both Fabius and his rival Paullus – who causes a vicious feud.

Ultimately for Fabius, it will come down to one question: how much is he prepared to sacrifice for his vision of Rome?

Inspired by Total War: Rome II, the bestselling game, Destroy Carthage is the first in an epic series of novels. Not only the tale of one man’s fate, but is also a journey to the core of Roman times, through the world of extraordinary military tactics and political intrigue that Rome’s warriors and citizens used to cheat death.

Kurgusal oyunların romanlarının çıkmasına alışığız. Assassin's Creed, Warcraft, Mass Effect, hepsinin gayet güzel romanları piyasaya çıktı. Fakat sırtını tarihe dayayan bir oyunun romanını ilk defa duyuyoruz. Bu bağlamda bizim için çığır olan eserin ismi Total War: Rome - Destroy Carthage. Romalı centurion Fabius Petronius Secundus'un güç basamaklarını tırmanışını konu alan ve Kartaca Kuşatması ile sona erecek olan romanın Türkkçeye çevrilmesi konusunda henüz bir bilgi yok fakat İspanyolca, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce ve Macarca çevirilerinin hazırlandığını belirtelim.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için;


TTW Forum konusuna buradan,
TTW Facebook sayfası bilgilendirmesine buradan,
TTW Twitter sayfası bilgilendirmesine buradan,
TTW Google+ sayfası bilgilendirmesine buradan,
TTW Steam grubu duyurusuna buradan, 

ulaşabilirsiniz.

www.turktotalwar.com (Total War Oyunları Türkiye Resmi Fan Sitesi)
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder