18 Şubat 2013 Pazartesi

Total War: Rome 2 - Suebi Kabilesi

Total War: Rome 2
Suebi Kabilesi Tanıtımı


Kan, Asalet, Cesaret

Suebiler, Galya'nın kuzey doğusundaki boyun eğmez bir Cermen kültürü. Suebiler tek bir halktan çok ortak bir dil ve benzer dini inançlar taşıyan pek çok kabile. Sıklıkla Ren nehrinin diğer tarafındaki Galyalı komşularını yağmalarlar.

Ağır bir şekilde piyadelere ve tuzak taktiklerine dayanan Suebiler'in esas uzmanlık alanları yağmacılık. Hafif donanımlı Suebi savaşçıları genellikle "framea" denilen ve cirite benzeyen mızraklar kullanırlar. Nadiren de kılıç kullanırlar. Genellikle zırhsız olan ve basit pelerinler ve günlük kıyafetlerden başka şeyler giymeyen Suebiler savunma amacıyla yuvarlak, uzun, oval ve altıgen kalkanlar kullanırlar.

Fakat savaş meydanındaki yiğitlikleri efsanevi ve savaşçıları düşmanlarına korku salar. En cesur bölükler bile hücuma kalkan bir berserker birliği karşısında titrer. Veya siyah boyalı gece avcıları sinister'ların ağaçların arasından yaklaştığını gördüklerinde kalplerindeki soğuk korkuyu hissederler .

Julius Caesar'ın yazdığına göre Cermen kabileleri kendilerini dış dünyadan oldukça soyutlamış ve ticaretle aşırı fazla köleleri veya yağmaları olmadıkça uğraşmaz. Özgür insanlar ve savaşçılar kendilerini kölelerinden ayırmak için Suebi topuzu denilen topuzdan bırakırlar. Kralları, şefleri ve şampiyonları bu saç stilinin daha da özenli versiyonunu taşırlar.

Savaşta böyle gösterişli görünüşlerle bulunmak Suebiler için çok önemlidir. Krallar ve şefler asil soylardan seçilir ve hepsi tüm kabileleri birleştirme amacı güderler.

Doğru bir liderin arkasında Suebiler birleşebilir ve Britanya, Galya ve İberya'yı sayı üstünlüğüyle kolayca süpürebilir.…

Diğer Cermen kabileleri gibi Suebiler de talanın ve orman savaşının ustaları. Küçük Cermen kabilelerini bir araya getirmiş olmak diğer barbarlarla başa çıkmalarında ve karşılarında durmaya cesaret eden küçük kabileler arasında sivrilmelerinde diplomatik avantaj sağlıyor. Gelişmiş medeniyetler ve diğer barbarların aksine yabancılara küçümseme ile baktıkları için fethettikleri halktan gelecek direnişlere karşı hazırlıklı olmalılar.

Konu ve çeviri için forumumuzun değerli üyesi ahmetnudu'ya teşekkür ederiz.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için;

TTW Ana Sayfa duyurusuna buradan,
TTW Forum konusuna buradan,
TTW Facebook sayfası bilgilendirmesine buradan,
TTW Twitter sayfası bilgilendirmesine buradan,
TTW Google+ sayfası bilgilendirmesine buradan,
TTW Steam grubu duyurusuna buradan,


ulaşabilirsiniz.

www.turktotalwar.com (Total War Oyunları Türkiye Resmi Fan Sitesi)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder